PV Index logo
Porównanie producentów paneli fotowoltaicznych

JA Solar vs DAH Solar - porównanie producentów paneli fotowoltaicznych

Producent

JA Solar

China - zał. 2005
Producent

DAH Solar

China - zał. 2009
JA Solar 504 modeli
DAH Solar 363 modeli
01

W skrócie

JA Solar ma szersze portfolio (504 vs 363 modeli). JA Solar prowadzi pod względem maksymalnej sprawności (24.80%). DAH Solar ma wyższy udział bifacial (87% portfolio).
Modeli paneli
504 vs 363
Maks. moc
740 W vs 725 W
Maks. sprawność
24.80% vs 23.34%
Udział bifacial
47% vs 87%
02

Producenci

JA Solar

JA Solar is a global leader in the manufacturing of high-performance photovoltaic products. Founded in 2005, the company designs, develops, manufactures, and sells solar cells and modules. JA Solar's products are used in ground-mounted power plants, commercial & industrial rooftop PV systems, and residential rooftop PV...

Siedziba
🇨🇳 Beijing, China
Założona
2005
Pracownicy
37,289
Zdolność prod.
100+ GW/rok
Tier 1 Bankable
Tak
Giełda
SZSE: 002459

DAH Solar

DAH Solar is an innovation-driven and technology-leading company specializing in PV product manufacturing. They focus on R&D, manufacturing, and sales of high-efficiency PV modules, integrated PV systems, and solar energy storage systems. DAH Solar is known for its patented Full-Screen PV Module and SolarUnit...

Siedziba
🇨🇳 Hefei, China
Założona
2009
Pracownicy
2000+
Zdolność prod.
10 GW/rok
Tier 1 Bankable
Tak
Giełda
-
03

Parametry portfolio

lepszawartość i przewaga
Parametr JA Solar DAH Solar
Portfolio i moc
Modeli paneli
504 +141 363
Maks. moc
740 W +15 W 725 W
Śr. moc
456 W 520 W +64 W
Sprawność
Maks. sprawność
24.80% +1.46 pp 23.34%
Śr. sprawność
21.13% 22.10% +0.97 pp
Niezawodność i gwarancja
Śr. wsp. temp.
-0.322%/°C -0.299%/°C +0.023
Udział bifacial
238 (47%) 316 (87%) +40 pp
Śr. gwarancja
27.9 lat 29.4 lat +1.5 lat
04

Najlepsze panele obu marek

10 modeli o najwyższej mocy z każdej marki

JA Solar

# Model Moc Spr. Wsp. temp. Tech.
1 JAM66D46-740/LB Bi 740W 23.8% -0.290%/C TOPCon
2 JAM66D46-735/LB Bi 735W 23.7% -0.290%/C TOPCon
3 JAM66D46-730/LB Bi 730W 23.5% -0.290%/C TOPCon
4 JAM66D46-725/LB Bi 725W 23.3% -0.290%/C TOPCon
5 JAM66D46-720/LB Bi 720W 23.2% -0.290%/C TOPCon
6 JAM66D46-715/LB Bi 715W 23.0% -0.290%/C TOPCon
7 JAM66D46-710/LB Bi 710W 22.9% -0.290%/C TOPCon
8 JAM66D46-705/LB Bi 705W 22.7% -0.290%/C TOPCon
9 JAM66D46-700/LB Bi 700W 22.5% -0.290%/C TOPCon
10 JAM66D46-695/LB Bi 695W 22.4% -0.290%/C TOPCon

DAH Solar

# Model Moc Spr. Wsp. temp. Tech.
1 DHN-66Y18/DG-725 Bi 725W 23.3% -0.290%/C TOPCon
2 DHN-66Y18/DG-720 Bi 720W 23.2% -0.290%/C TOPCon
3 DAS-DH132NC-715 Bi 715W 23.0% -0.280%/C TOPCon
4 DHN-66Y18/DG-715 Bi 715W 23.0% -0.290%/C TOPCon
5 DAS-DH132NC-710 Bi 710W 22.9% -0.280%/C TOPCon
6 DHN-66Y18/DG-710 Bi 710W 22.9% -0.290%/C TOPCon
7 DHN-66Y18/DG-705 Bi 705W 22.7% -0.290%/C TOPCon
8 DAS-DH132NC-705 Bi 705W 22.7% -0.280%/C TOPCon
9 DAS-DH132NC-700 Bi 700W 22.5% -0.280%/C TOPCon
10 DHN-66Y18/DG-700 Bi 700W 22.5% -0.290%/C TOPCon
Śr. top 10 paneli JA Solar DAH Solar
Sprawność
23.10% +0.23 pp 22.87%
Wsp. temp. Pmax
-0.290%/°C -0.286%/°C +0.004
05

Porównanie AI

Zapisano
Sprawdzanie pamięci podręcznej...

DAH Solar i JA Solar to dwaj chińscy producenci modułów fotowoltaicznych, obaj posiadający certyfikat Tier 1 wg BNEF, jednak różniący się znacząco skalą działania i pozycją rynkową. JA Solar, założona w 2005 roku, zatrudnia ponad 37 000 pracowników i dysponuje mocami produkcyjnymi przekraczającymi 100 GW, co czyni ją jednym z największych producentów modułów na świecie - w pierwszym półroczu 2025 roku firma zajęła trzecie miejsce pod względem wolumenu dostaw globalnych. DAH Solar, założona w 2009 roku i zatrudniająca ponad 2000 pracowników, dysponuje mocami rzędu 10 GW i należy do grona dynamicznie rosnących producentów premium, konsekwentnie utrzymując pozycję na liście Tier 1 BNEF w kolejnych kwartałach 2025 roku. Pod względem technologicznym różnice są wyraźne: DAH Solar opiera zdecydowaną większość portfolio na ogniwach TOPCon (79,6% oferty), osiągając wyższą średnią sprawność na poziomie 22,10% i wyższą średnią moc 520 Wp. JA Solar oferuje szersze portfolio liczące 524 modele, w którym dominuje jeszcze technologia PERC (52,1%), choć maksymalna sprawność sięga 24,4%, a maksymalna moc 740 Wp, co przewyższa analogiczne wartości DAH Solar.

Mocną stroną DAH Solar jest nowoczesność i jednorodność oferty - wysoki udział modułów bifacjalnych wynoszący 87% (wobec 44% u JA Solar), korzystniejszy współczynnik temperaturowy Pmax na poziomie -0,299%/°C (vs -0,323%/°C u JA Solar) oraz dłuższa średnia gwarancja wynosząca 29,4 roku. Te parametry czynią panele DAH Solar szczególnie atrakcyjnymi w instalacjach prosumenckich na dachach skośnych, gdzie liczy się wysoka gęstość mocy na metr kwadratowy, a także w projektach komercyjnych C&I nastawionych na nowoczesną technologię. JA Solar z kolei to gwarant stabilności finansowej jako spółka notowana na Giełdzie w Shenzhen, potwierdzonej jakości - firma zdobyła tytuł "Top Performer" w testach PVEL po raz dziesiąty w 2025 roku - i bardzo szerokiej dostępności produktów. Ogromna skala produkcji i rozbudowana sieć dystrybucji sprawiają, że JA Solar jest naturalnym wyborem do projektów utility-scale oraz dużych instalacji przemysłowych, gdzie kluczowe są stabilność łańcucha dostaw i konkurencyjne ceny.

Dla typowego polskiego instalatora realizującego instalacje prosumenckie lub projekty C&I, DAH Solar może być atrakcyjną alternatywą dzięki nowoczesnemu portfolio TOPCon, wysokiej średniej mocy i korzystnym parametrom termicznym - zwłaszcza gdy priorytetem jest wydajność przy ograniczonej powierzchni dachu. JA Solar to bezpieczniejszy wybór dla inwestorów ceniących globalną markę z długą historią, udokumentowaną niezawodnością i szerokim przekrojem oferty obejmującym zarówno rynek mieszkaniowy, jak i projekty wielkoskalowe. Oba podmioty posiadają status Tier 1 i oferują produkty odpowiednie dla polskiego i europejskiego rynku, a ostateczna decyzja powinna zależeć od specyfiki projektu, wymagań mocowych i dostępności u lokalnych dystrybutorów.

Wygenerowane przez Claude Sonnet

06

Wykresy

Udział paneli w przedziałach i technologie ogniw

Rozkład sprawności

Udział paneli każdej marki w tiersach sprawności
JA Solar dominuje w klasie 23%+: 15% portfolio

Rozkład mocy

Udział paneli każdej marki w przedziałach mocy
DAH Solar ma więcej paneli 600W+ (22% portfolio)

JA Solar - technologie ogniw

Rozkład technologii w portfolio
Dominujaca technologia: PERC (49%)

DAH Solar - technologie ogniw

Rozkład technologii w portfolio
Dominujaca technologia: TOPCon (88%)
07

Inne porównania producentów

Uwaga: Porównanie oparte jest na naszej bazie danych i może nie odzwierciedlać pełnej oferty produktowej. Pomóż społeczności sugerując brakujące panele.