PV Index logo

AE Solar vs DAH Solar - porównanie producentów paneli fotowoltaicznych

AE Solar logo

AE Solar

Germany - zal. 2003

DAH Solar

China - zal. 2009
DAH Solar logo
Modeli paneli
442 vs 363
Maks. moc
730 W vs 725 W
Maks. sprawność
24.43% vs 23.34%
Udział bifacial
64% vs 87%
W skrócie
AE Solar ma szersze portfolio (442 vs 363 modeli). AE Solar prowadzi pod względem maksymalnej sprawności (24.43%). DAH Solar ma wyższy udział bifacial (87% portfolio).

AE Solar

AE Solar is a German Tier 1 manufacturer of high-efficiency photovoltaic (PV) modules. The company specializes in producing durable and innovative solar panels with German engineering standards, offering solutions for residential, commercial, and utility-scale applications. AE Solar operates in over 100 countries and...

Siedziba
🇩🇪 Gersthofen, Germany
Założona
2003
Pracownicy
501-1000
Zdolność prod.
2+ GW/rok
Tier 1 Bankable
Tak
Giełda
-

DAH Solar

DAH Solar is an innovation-driven and technology-leading company specializing in PV product manufacturing. They focus on R&D, manufacturing, and sales of high-efficiency PV modules, integrated PV systems, and solar energy storage systems. DAH Solar is known for its patented Full-Screen PV Module and SolarUnit...

Siedziba
🇨🇳 Hefei, China
Założona
2009
Pracownicy
2000+
Zdolność prod.
10 GW/rok
Tier 1 Bankable
Tak
Giełda
-

Parametry portfolio

wygrywa + przewaga pokazana
Parametr AE Solar DAH Solar
Portfolio i moc
Modeli paneli
442 +79 363
Maks. moc
730 W +5 W 725 W
Śr. moc
497 W 520 W +23 W
Sprawność
Maks. sprawność
24.43% +1.09 pp 23.34%
Śr. sprawność
21.34% 22.10% +0.76 pp
Niezawodność i gwarancja
Śr. wsp. temp.
-0.313%/°C -0.299%/°C +0.014
Udział bifacial
282 (64%) 316 (87%) +23 pp
Śr. gwarancja
29.7 lat +0.3 lat 29.4 lat

Najlepsze panele obu marek

10 modeli o najwyższej mocy z każdej marki

AE Solar

# Model Moc Spr. Wsp. temp. Tech.
1 CME-132BDS-730 Bi 730W 23.5% -0.290%/C TOPCon
2 CME-132BDS-725 Bi 725W 23.4% -0.290%/C TOPCon
3 AE CME-132 720 720W 23.2% -0.290%/C TOPCon
4 AE CME-132-720 720W 23.2% -0.290%/C TOPCon
5 CME-132BDS-720 Bi 720W 23.2% -0.290%/C TOPCon
6 AE CME-132 715 715W 23.0% -0.290%/C TOPCon
7 CME-132BDS-715 Bi 715W 23.0% -0.290%/C TOPCon
8 AE CME-132-715 715W 23.0% -0.290%/C TOPCon
9 CME-132BDS-710 Bi 710W 22.9% -0.290%/C TOPCon
10 AE CME-132 710 710W 22.9% -0.290%/C TOPCon

DAH Solar

# Model Moc Spr. Wsp. temp. Tech.
1 DHN-66Y18/DG-725 Bi 725W 23.3% -0.290%/C TOPCon
2 DHN-66Y18/DG-720 Bi 720W 23.2% -0.290%/C TOPCon
3 DAS-DH132NC-715 Bi 715W 23.0% -0.280%/C N-type
4 DHN-66Y18/DG-715 Bi 715W 23.0% -0.290%/C TOPCon
5 DAS-DH132NC-710 Bi 710W 22.9% -0.280%/C N-type
6 DHN-66Y18/DG-710 Bi 710W 22.9% -0.290%/C TOPCon
7 DAS-DH132NC-705 Bi 705W 22.7% -0.280%/C N-type
8 DHN-66Y18/DG-705 Bi 705W 22.7% -0.290%/C TOPCon
9 DAS-DH132NC-700 Bi 700W 22.5% -0.280%/C N-type
10 DHN-66Y18/DG-700 Bi 700W 22.5% -0.290%/C TOPCon
Śr. top 10 paneli AE Solar DAH Solar
Sprawność
23.14% +0.27 pp 22.87%
Wsp. temp. Pmax
-0.290%/°C -0.286%/°C +0.004

Porównanie AI

Zapisano
Sprawdzanie pamięci podręcznej...

AE Solar to producent założony w 2003 roku w Niemczech, klasyfikowany przez BloombergNEF jako jedyny europejski producent modułów PV z wysoką bankability w kategorii Tier 1 w 2024 roku. Firma oferuje 442 modele paneli, osiąga moc produkcyjną przekraczającą 2 GW i dystrybuuje swoje produkty w ponad 100 krajach, produkując w zakładach w Chinach, Gruzji i Turcji. Maksymalna sprawność w portfelu AE Solar wynosi 24,43%, średnia sprawność portfela 21,34%, a udział technologii TOPCon sięga 49,77%. DAH Solar, założony w 2009 roku w Hefei, to znacznie większy podmiot - moc produkcyjna wynosi 10 GW, zatrudnienie przekracza 2000 pracowników, a sprzedaż obejmuje ponad 120 krajów z Europą i Ameryką Łacińską jako głównymi rynkami eksportowymi. Mimo mniejszego portfela (363 modele) DAH Solar uzyskuje wyższą średnią sprawność na poziomie 22,10%, a udział technologii TOPCon w jego ofercie wynosi aż 79,61%. Obaj producenci posiadają status Tier 1 bankable, co czyni ich produkty akceptowalnymi przez instytucje finansujące projekty PV.

AE Solar, dzięki europejskiemu rodowodowi i standardom jakości wywodzącym się z Niemiec, sprawdza się przede wszystkim w instalacjach prosumenckich na dachach skośnych oraz w średnich projektach komercyjnych C&I, gdzie klienci przywiązują wagę do marki i europejskiego pochodzenia produktu. Wyróżnienie PV Top Performer 2023 za odporność termiczną i mechaniczną potwierdza trwałość tych modułów w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Średnia moc modułu wynosi 496,96 Wp, co dobrze wpisuje się w typowe potrzeby polskiego rynku prosumenckiego. DAH Solar wyróżnia się natomiast wyjątkowo wysokim udziałem paneli bifacjalnych w portfelu (87,05%) oraz korzystniejszym średnim współczynnikiem temperaturowym Pmax (-0,299%/°C wobec -0,313%/°C u AE Solar), co przekłada się na lepszą wydajność w ciepłe dni i czyni tego producenta szczególnie atrakcyjnym w projektach utility-scale i dużych instalacjach gruntowych. Wyższa średnia moc modułu - 520,32 Wp - pozwala ograniczyć liczbę modułów przy zachowaniu docelowej mocy systemu, co ma znaczenie w projektach C&I o ograniczonej powierzchni dachu lub gruntu.

Dla typowego polskiego instalatora obsługującego segment prosumencki AE Solar oferuje wyraźną przewagę wizerunkową jako europejski Tier 1 o potwierdzonej jakości mechanicznej - argument łatwy do przekazania klientowi indywidualnemu. DAH Solar będzie lepszym wyborem przy projektach wymagających niższego kosztu jednostkowego, wyższej mocy per moduł i szerokiej gamy bifacjalnych modułów TOPCon - a więc w segmencie farm fotowoltaicznych i większych instalacji komercyjnych. Oba rozwiązania są wiarygodne finansowo i technologicznie, a ostateczny wybór powinien zależeć od segmentu instalacji i priorytetów klienta końcowego.

Wygenerowane przez Claude Sonnet 4.6

Rozkład sprawności

Udział paneli każdej marki w tiersach sprawności
AE Solar dominuje w klasie 23%+: 10% portfolio

Rozkład mocy

Udział paneli każdej marki w przedziałach mocy
DAH Solar ma więcej paneli 600W+ (22% portfolio)

AE Solar - technologie ogniw

Rozkład technologii w portfolio
Dominujaca technologia: TOPCon (50%)

DAH Solar - technologie ogniw

Rozkład technologii w portfolio
Dominujaca technologia: TOPCon (80%)