Jinko Solar vs DAH Solar - porównanie producentów paneli fotowoltaicznych
Jinko Solar
China - zal. 2006DAH Solar
China - zal. 2009
JinkoSolar is a global leader in the solar industry, manufacturing and distributing solar products and solutions to a diversified international customer base. They have a vertically integrated solar product value chain. The company is committed to providing clean, efficient, and sustainable energy solutions worldwide.
DAH Solar is an innovation-driven and technology-leading company specializing in PV product manufacturing. They focus on R&D, manufacturing, and sales of high-efficiency PV modules, integrated PV systems, and solar energy storage systems. DAH Solar is known for its patented Full-Screen PV Module and SolarUnit...
Parametry portfolio
| Parametr | Jinko Solar | DAH Solar |
|---|---|---|
| Portfolio i moc | ||
|
Modeli paneli
|
545 +182 | 363 |
|
Maks. moc
|
735 W +10 W | 725 W |
|
Śr. moc
|
511 W | 520 W +9 W |
| Sprawność | ||
|
Maks. sprawność
|
24.80% +1.46 pp | 23.34% |
|
Śr. sprawność
|
22.00% | 22.10% +0.10 pp |
| Niezawodność i gwarancja | ||
|
Śr. wsp. temp.
|
-0.308%/°C | -0.299%/°C +0.010 |
|
Udział bifacial
|
174 (32%) | 316 (87%) +55 pp |
|
Śr. gwarancja
|
28.5 lat | 29.4 lat +1.0 lat |
Najlepsze panele obu marek
10 modeli o najwyższej mocy z każdej markiJinko Solar
| # | Model | Moc | Spr. | Wsp. temp. | Tech. |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | JKM710-735N-66HL5-BDV-Z3-EU (735W bin) Bi | 735W | 23.7% | -0.290%/C | TOPCon |
| 2 | JKM710-735N-66HL5-BDV-Z3-EU (730W bin) Bi | 730W | 23.5% | -0.290%/C | TOPCon |
| 3 | JKM710-735N-66HL5-BDV-Z3-EU (725W bin) Bi | 725W | 23.3% | -0.290%/C | TOPCon |
| 4 | JKM710-735N-66HL5-BDV-Z3-EU (720W bin) Bi | 720W | 23.2% | -0.290%/C | TOPCon |
| 5 | JKM710-735N-66HL5-BDV-Z3-EU (715W bin) Bi | 715W | 23.0% | -0.290%/C | TOPCon |
| 6 | JKM710-735N-66HL5-BDV-Z3-EU (710W bin) Bi | 710W | 22.9% | -0.290%/C | TOPCon |
| 7 | JKM650-670N-66QL6-BDV (670W class) Bi | 670W | 24.8% | -0.260%/C | TOPCon |
| 8 | JKM650-670N-66QL6-BDV-F2-EU (670W) Bi | 670W | 24.8% | -0.260%/C | TOPCon |
| 9 | JS210MHC132-670 | 670W | 21.6% | -0.340%/C | PERC |
| 10 | JKM650-670N-66QL6-BDV-F2-EU (665W) Bi | 665W | 24.6% | -0.260%/C | TOPCon |
DAH Solar
| # | Model | Moc | Spr. | Wsp. temp. | Tech. |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DHN-66Y18/DG-725 Bi | 725W | 23.3% | -0.290%/C | TOPCon |
| 2 | DHN-66Y18/DG-720 Bi | 720W | 23.2% | -0.290%/C | TOPCon |
| 3 | DAS-DH132NC-715 Bi | 715W | 23.0% | -0.280%/C | N-type |
| 4 | DHN-66Y18/DG-715 Bi | 715W | 23.0% | -0.290%/C | TOPCon |
| 5 | DAS-DH132NC-710 Bi | 710W | 22.9% | -0.280%/C | N-type |
| 6 | DHN-66Y18/DG-710 Bi | 710W | 22.9% | -0.290%/C | TOPCon |
| 7 | DAS-DH132NC-705 Bi | 705W | 22.7% | -0.280%/C | N-type |
| 8 | DHN-66Y18/DG-705 Bi | 705W | 22.7% | -0.290%/C | TOPCon |
| 9 | DAS-DH132NC-700 Bi | 700W | 22.5% | -0.280%/C | N-type |
| 10 | DHN-66Y18/DG-700 Bi | 700W | 22.5% | -0.290%/C | TOPCon |
| Śr. top 10 paneli | ● Jinko Solar | ● DAH Solar |
|---|---|---|
|
Sprawność
|
23.54% +0.67 pp | 22.87% |
|
Wsp. temp. Pmax
|
-0.286%/°C +0.000 | -0.286%/°C |
Porównanie AI
DAH Solar i Jinko Solar to dwaj chińscy producenci modułów fotowoltaicznych z listy Tier 1 BNEF, lecz dzieli ich przepaść pod względem skali działalności. Jinko Solar, założone w 2006 roku i notowane na nowojorskiej giełdzie NYSE, jest największym producentem paneli PV na świecie, dysponującym mocą wytwórczą sięgającą 130 GW i zatrudniającym ponad 33 800 pracowników - wysyłając ponad 60 GW modułów w samym 2025 roku. DAH Solar, powołane w 2009 roku w Hefei, dysponuje mocą produkcyjną na poziomie 10 GW i zatrudnia ponad 2 000 osób, pozycjonując się jako dynamicznie rozwijający się producent specjalizujący się w innowacyjnych rozwiązaniach modułowych. Pod względem technologicznym DAH Solar wyróżnia się wyjątkowo wysokim udziałem modułów bifacjalnych - aż 87,1% oferty - oraz szerokim zastosowaniem technologii TOPCon obejmującym 79,6% portfolio, przy średniej sprawności na poziomie 22,10% i maksymalnej osiągającej 23,34%, a średnia gwarancja wynosi 29,4 roku. Jinko z kolei dysponuje największą maksymalną sprawnością w tym zestawieniu, wynoszącą 24,8%, przy portfelu liczącym 545 modeli i mocy szczytowej do 735 Wp, choć udział TOPCon wynosi 39,4%, a moduły bifacjalne stanowią 31,9% oferty.
Dla polskiego rynku oba producenty oferują atrakcyjne rozwiązania, jednak w różnych segmentach. DAH Solar - dzięki 87-procentowemu udziałowi modułów bifacjalnych oraz dłuższej średniej gwarancji - jest szczególnie interesujący dla instalacji gruntowych utility-scale oraz dużych instalacji komercyjnych C&I, gdzie zysk z albedo i długoterminowa trwałość przekładają się bezpośrednio na zwrot z inwestycji. Propozycja DAH wyróżnia się też opatentowaną technologią Full-Screen (bezramkowy front modułu), nagrodzoną przez TÜV Nord za wyniki terenowe, co może przemawiać do inwestorów zwracających uwagę na mniejsze zapylenie i niższe koszty serwisu. Jinko Solar, z portfelem liczącym 545 modeli i mocą szczytową do 735 Wp, najlepiej sprawdza się w projektach wymagających elastyczności doboru modułu - zarówno w instalacjach prosumenckich na dachach skośnych, jak i w dużych projektach utility-scale. Rozbudowana sieć dystrybucji i wieloletnia obecność na rynku europejskim przekładają się na lepszą dostępność produktów i łatwiejszy dostęp do serwisu pogwarancyjnego.
Dla typowego polskiego instalatora lub prosumenta wybór zależy od priorytetu. Jinko Solar to bezpieczny wybór z rozbudowanym portfelem, udokumentowanymi wynikami przez 11 kolejnych lat w rankingach PVEL i szeroką dostępnością na rynku. DAH Solar będzie lepszym wyborem dla inwestorów stawiających na instalacje gruntowe bifacjalne lub poszukujących technologicznie wyróżniającego się produktu z dłuższą gwarancją - pod warunkiem weryfikacji lokalnej sieci serwisowej i obecności dystrybutora w Polsce.
Wygenerowane przez Claude Sonnet 4.6