PV Index logo
Porównanie producentów paneli fotowoltaicznych

AE Solar vs AEET - porównanie producentów paneli fotowoltaicznych

Producent

AE Solar

Germany - zał. 2003
Producent

AEET

Nieznana siedziba
AE Solar 646 modeli
AEET 5 modeli
01

W skrócie

AE Solar ma szersze portfolio (646 vs 5 modeli). AE Solar prowadzi pod względem maksymalnej sprawności (24.43%). AE Solar ma wyższy udział bifacial (63% portfolio).
Modeli paneli
646 vs 5
Maks. moc
730 W vs 200 W
Maks. sprawność
24.43% vs 15.70%
Udział bifacial
63% vs 0%
02

Producenci

AE Solar

AE Solar is a German Tier 1 manufacturer of high-efficiency photovoltaic (PV) modules. The company specializes in producing durable and innovative solar panels with German engineering standards, offering solutions for residential, commercial, and utility-scale applications. AE Solar operates in over 100 countries and...

Siedziba
🇩🇪 Gersthofen, Germany
Założona
2003
Pracownicy
501-1000
Zdolność prod.
2+ GW/rok
Tier 1 Bankable
Tak
Giełda
-

AEET

Siedziba
-
Założona
-
Pracownicy
-
Zdolność prod.
-
Tier 1 Bankable
Nie
Giełda
-
03

Parametry portfolio

lepszawartość i przewaga
Parametr AE Solar AEET
Portfolio i moc
Modeli paneli
646 +641 5
Maks. moc
730 W +530 W 200 W
Śr. moc
489 W +299 W 190 W
Sprawność
Maks. sprawność
24.43% +8.73 pp 15.70%
Śr. sprawność
21.11% +6.21 pp 14.90%
Niezawodność i gwarancja
Śr. wsp. temp.
-0.312%/°C -
Udział bifacial
405 (63%) +63 pp 0 (0%)
Śr. gwarancja
29.7 lat +4.7 lat 25.0 lat
04

Najlepsze panele obu marek

10 modeli o najwyższej mocy z każdej marki

AE Solar

# Model Moc Spr. Wsp. temp. Tech.
1 CME-132BDS-730W Bi 730W 23.5% -0.290%/C TOPCon
2 CME-132BDS-730 Bi 730W 23.5% -0.290%/C TOPCon
3 CME-132BDS-725W Bi 725W 23.4% -0.290%/C TOPCon
4 CME-132BDS-725 Bi 725W 23.4% -0.290%/C TOPCon
5 CME-132-725W 725W 23.4% -0.290%/C TOPCon
6 CME-132-720W 720W 23.2% -0.290%/C TOPCon
7 CME-132BDS-720 Bi 720W 23.2% -0.290%/C TOPCon
8 CME-132BDS-720W Bi 720W 23.2% -0.290%/C TOPCon
9 AE CME-132 720 720W 23.2% -0.290%/C TOPCon
10 TME-132BDS-720 Bi 720W 23.2% -0.240%/C HJT

AEET

# Model Moc Spr. Wsp. temp. Tech.
1 SE200M(24)F 200W 15.7% - PERC
2 SE195M(24)F 195W 15.3% - PERC
3 SE190M(24)F 190W 14.9% - PERC
4 SE185M(24)F 185W 14.5% - PERC
5 SE180M(24)F 180W 14.1% - PERC
Śr. top 10 paneli AE Solar AEET
Sprawność
23.32% +8.42 pp 14.90%
Wsp. temp. Pmax
-0.285%/°C -
05

Porównanie AI

Zapisano
Sprawdzanie pamięci podręcznej...

AE Solar to producent paneli fotowoltaicznych z siedzibą w Königsbrunn w Bawarii, założony w 2003 roku. Firma utrzymuje status BloombergNEF Tier 1 od 17 kolejnych kwartałów - stan na I kwartał 2026 roku - i w 2024 roku została uznana za jedynego europejskiego producenta modułów PV z wysoką oceną bankability. Roczne moce produkcyjne przekraczają 2,5 GW, a zakłady rozmieszczone są w Chinach, Gruzji i Turcji; produkty trafiają do ponad 95 krajów. AEET Energy Group GmbH z siedzibą w Bad Gandersheim w Dolnej Saksonii funkcjonuje przede wszystkim jako hurtownik i kompleksowy dostawca systemów PV na rynek niemiecki. Firma posiada certyfikaty TÜV Rheinland i współpracuje z siecią ponad 500 certyfikowanych partnerów instalatorskich w Niemczech, jednak nie udało się potwierdzić jej obecności na listach BloombergNEF Tier 1 ani uzyskania równoważnej oceny bankability. Pod względem rozpoznawalności instytucjonalnej AE Solar zdecydowanie wyprzedza AEET.

Portfolio produktowe AE Solar opiera się na modułach N-type TOPCon - seria Meteor uzyskała ocenę pięciu gwiazdek w testach wydajnościowych PV Magazine - a oferta obejmuje również technologie HJT oraz ogniwa back-contact. Producent dysponuje modułami dedykowanymi agriwoltaice (seria Terra), instalacjom na zadaszeniach parkingowych (seria Horizon) oraz fotowoltaice zintegrowanej z budynkami BIPV (seria Mirage), co sprawia, że jego asortyment odpowiada potrzebom zarówno instalacji mieszkaniowych, jak i projektów komercyjnych C&I oraz wielkoskalowych farm gruntowych. AEET oferuje moduły mono- i polikrystaliczne, a historycznie także cienkowarstwowe, z opcją produkcji na zamówienie w niestandardowych wymiarach. Model biznesowy firmy - obejmujący doradztwo, projektowanie, montaż i serwis pogwarancyjny - czyni ją wygodnym partnerem jednoźródłowym dla mniejszych instalatorów na rynku niemieckim, choć jej technologiczna oferta wydaje się mniej zaawansowana niż konkurenta.

Dla polskich inwestorów i deweloperów projektów fotowoltaicznych wymagających finansowania bankowego, udziału w przetargach publicznych lub wejścia na rynki eksportowe, AE Solar jest znacznie bezpieczniejszym wyborem: ugruntowany status Tier 1, nowoczesna technologia TOPCon i globalna sieć dystrybucji ułatwiają specyfikowanie modułów w każdym segmencie rynku. AEET może być interesującą opcją dla instalatorów poszukujących bezpośredniego kontaktu z partnerem oferującym kompleksową obsługę w Niemczech, jednak jej niższa widoczność instytucjonalna stanowi istotną barierę przy projektach wymagających uznanej bankability.

Wygenerowane przez Claude Sonnet

06

Wykresy

Udział paneli w przedziałach i technologie ogniw

Rozkład sprawności

Udział paneli każdej marki w tiersach sprawności
AE Solar dominuje w klasie 23%+: 9% portfolio

Rozkład mocy

Udział paneli każdej marki w przedziałach mocy
AE Solar ma więcej paneli 600W+ (13% portfolio)

AE Solar - technologie ogniw

Rozkład technologii w portfolio
Dominujaca technologia: TOPCon (54%)

AEET - technologie ogniw

Rozkład technologii w portfolio
Dominujaca technologia: PERC (100%)
07

Inne porównania producentów

Uwaga: Porównanie oparte jest na naszej bazie danych i może nie odzwierciedlać pełnej oferty produktowej. Pomóż społeczności sugerując brakujące panele.