AE Solar vs AKCOME - porównanie producentów paneli fotowoltaicznych
AE Solar
Germany - zal. 2003AKCOME
China - zal. 2003
Modeli paneli
442
vs
3
Maks. moc
730 W
vs
700 W
Maks. sprawność
24.43%
vs
22.54%
Udział bifacial
64%
vs
100%
W skrócie
AE Solar ma szersze portfolio (442 vs 3 modeli). AE Solar prowadzi pod względem maksymalnej sprawności (24.43%). AKCOME ma wyższy udział bifacial (100% portfolio).
AE Solar is a German Tier 1 manufacturer of high-efficiency photovoltaic (PV) modules. The company specializes in producing durable and innovative solar panels with German engineering standards, offering solutions for residential, commercial, and utility-scale applications. AE Solar operates in over 100 countries and...
Siedziba
🇩🇪 Gersthofen, Germany
Założona
2003
Pracownicy
501-1000
Zdolność prod.
2+ GW/rok
Tier 1 Bankable
Tak
Giełda
-
Parametry portfolio
wygrywa
+ przewaga pokazana
| Parametr | AE Solar | AKCOME |
|---|---|---|
| Portfolio i moc | ||
|
Modeli paneli
|
442 +439 | 3 |
|
Maks. moc
|
730 W +30 W | 700 W |
|
Śr. moc
|
497 W | 672 W +175 W |
| Sprawność | ||
|
Maks. sprawność
|
24.43% +1.89 pp | 22.54% |
|
Śr. sprawność
|
21.34% | 21.63% +0.28 pp |
| Niezawodność i gwarancja | ||
|
Śr. wsp. temp.
|
-0.313%/°C | -0.240%/°C +0.073 |
|
Udział bifacial
|
282 (64%) | 3 (100%) +36 pp |
|
Śr. gwarancja
|
29.7 lat | 30.0 lat +0.3 lat |
Najlepsze panele obu marek
10 modeli o najwyższej mocy z każdej markiAE Solar
| # | Model | Moc | Spr. | Wsp. temp. | Tech. |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CME-132BDS-730 Bi | 730W | 23.5% | -0.290%/C | TOPCon |
| 2 | CME-132BDS-725 Bi | 725W | 23.4% | -0.290%/C | TOPCon |
| 3 | AE CME-132 720 | 720W | 23.2% | -0.290%/C | TOPCon |
| 4 | AE CME-132-720 | 720W | 23.2% | -0.290%/C | TOPCon |
| 5 | CME-132BDS-720 Bi | 720W | 23.2% | -0.290%/C | TOPCon |
| 6 | AE CME-132 715 | 715W | 23.0% | -0.290%/C | TOPCon |
| 7 | CME-132BDS-715 Bi | 715W | 23.0% | -0.290%/C | TOPCon |
| 8 | AE CME-132-715 | 715W | 23.0% | -0.290%/C | TOPCon |
| 9 | CME-132BDS-710 Bi | 710W | 22.9% | -0.290%/C | TOPCon |
| 10 | AE CME-132 710 | 710W | 22.9% | -0.290%/C | TOPCon |
AKCOME
| # | Model | Moc | Spr. | Wsp. temp. | Tech. |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SKA611HDGDC-700W Bi | 700W | 22.5% | -0.240%/C | HJT |
| 2 | SKA611HDGDC-660W Bi | 660W | 21.2% | -0.240%/C | HJT |
| 3 | SKA611HDGDC-655W Bi | 655W | 21.1% | -0.240%/C | HJT |
| Śr. top 10 paneli | ● AE Solar | ● AKCOME |
|---|---|---|
|
Sprawność
|
23.14% +1.51 pp | 21.63% |
|
Wsp. temp. Pmax
|
-0.290%/°C | -0.240%/°C +0.050 |
Porównanie AI
Zapisano
Sprawdzanie pamięci podręcznej...
Rozkład sprawności
Udział paneli każdej marki w tiersach sprawności
AE Solar dominuje w klasie 23%+: 10% portfolio
Rozkład mocy
Udział paneli każdej marki w przedziałach mocy
AKCOME ma więcej paneli 600W+ (100% portfolio)
AE Solar - technologie ogniw
Rozkład technologii w portfolio
Dominujaca technologia: TOPCon (50%)
AKCOME - technologie ogniw
Rozkład technologii w portfolio
Dominujaca technologia: HJT (100%)
Inne porównania producentów
Uwaga: Porównanie oparte jest na naszej bazie danych i może nie odzwierciedlać pełnej oferty produktowej. Pomóż społeczności sugerując brakujące panele.