ASM vs AE Solar - porównanie producentów paneli fotowoltaicznych
ASM
Australia - zal. 2009AE Solar
Germany - zal. 2003
Modeli paneli
1
vs
442
Maks. moc
170 W
vs
730 W
Maks. sprawność
16.00%
vs
24.43%
Udział bifacial
0%
vs
64%
W skrócie
AE Solar ma szersze portfolio (442 vs 1 modeli). AE Solar prowadzi pod względem maksymalnej sprawności (24.43%). AE Solar ma wyższy udział bifacial (64% portfolio).
Australian Solar Manufacturing (ASM) is a small Australian solar panel assembler that produces crystalline monocrystalline modules domestically using components sourced from Germany, Japan, the USA, and China. The company focuses on providing locally assembled PV modules tailored to Australian conditions, supporting...
Siedziba
🇦🇺 Hallam, Victoria, Australia
Założona
2009
Pracownicy
1-10
Zdolność prod.
-
Tier 1 Bankable
Nie
Giełda
-
AE Solar is a German Tier 1 manufacturer of high-efficiency photovoltaic (PV) modules. The company specializes in producing durable and innovative solar panels with German engineering standards, offering solutions for residential, commercial, and utility-scale applications. AE Solar operates in over 100 countries and...
Siedziba
🇩🇪 Gersthofen, Germany
Założona
2003
Pracownicy
501-1000
Zdolność prod.
2+ GW/rok
Tier 1 Bankable
Tak
Giełda
-
Parametry portfolio
wygrywa
+ przewaga pokazana
| Parametr | ASM | AE Solar |
|---|---|---|
| Portfolio i moc | ||
|
Modeli paneli
|
1 | 442 +441 |
|
Maks. moc
|
170 W | 730 W +560 W |
|
Śr. moc
|
170 W | 497 W +327 W |
| Sprawność | ||
|
Maks. sprawność
|
16.00% | 24.43% +8.43 pp |
|
Śr. sprawność
|
16.00% | 21.34% +5.34 pp |
| Niezawodność i gwarancja | ||
|
Śr. wsp. temp.
|
-0.438%/°C | -0.313%/°C +0.125 |
|
Udział bifacial
|
0 (0%) | 282 (64%) +64 pp |
|
Śr. gwarancja
|
- | 29.7 lat |
Najlepsze panele obu marek
10 modeli o najwyższej mocy z każdej markiASM
| # | Model | Moc | Spr. | Wsp. temp. | Tech. |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ASM170M | 170W | 16.0% | -0.438%/C | - |
AE Solar
| # | Model | Moc | Spr. | Wsp. temp. | Tech. |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CME-132BDS-730 Bi | 730W | 23.5% | -0.290%/C | TOPCon |
| 2 | CME-132BDS-725 Bi | 725W | 23.4% | -0.290%/C | TOPCon |
| 3 | AE CME-132 720 | 720W | 23.2% | -0.290%/C | TOPCon |
| 4 | AE CME-132-720 | 720W | 23.2% | -0.290%/C | TOPCon |
| 5 | CME-132BDS-720 Bi | 720W | 23.2% | -0.290%/C | TOPCon |
| 6 | AE CME-132 715 | 715W | 23.0% | -0.290%/C | TOPCon |
| 7 | CME-132BDS-715 Bi | 715W | 23.0% | -0.290%/C | TOPCon |
| 8 | AE CME-132-715 | 715W | 23.0% | -0.290%/C | TOPCon |
| 9 | CME-132BDS-710 Bi | 710W | 22.9% | -0.290%/C | TOPCon |
| 10 | AE CME-132 710 | 710W | 22.9% | -0.290%/C | TOPCon |
| Śr. top 1 paneli | ● ASM | ● AE Solar |
|---|---|---|
|
Sprawność
|
16.00% | 23.14% +7.14 pp |
|
Wsp. temp. Pmax
|
-0.438%/°C | -0.290%/°C +0.148 |
Porównanie AI
Zapisano
Sprawdzanie pamięci podręcznej...
Rozkład sprawności
Udział paneli każdej marki w tiersach sprawności
AE Solar dominuje w klasie 23%+: 10% portfolio
Rozkład mocy
Udział paneli każdej marki w przedziałach mocy
AE Solar ma więcej paneli 600W+ (13% portfolio)
ASM - technologie ogniw
Rozkład technologii w portfolio
AE Solar - technologie ogniw
Rozkład technologii w portfolio
Dominujaca technologia: TOPCon (50%)
Inne porównania producentów
Uwaga: Porównanie oparte jest na naszej bazie danych i może nie odzwierciedlać pełnej oferty produktowej. Pomóż społeczności sugerując brakujące panele.