AIKO AIKO-G645-MCH72Dw
AIKO-G645-MCH72Dw
645 W Back Contact Bifacjalny
Datasheet PDF
Moc nominalna
645 W
Sprawność
23.90%
Wsp. temp. Pmax
-0.26 %/°C
Gwarancja mocy
30 lat
Najtańsza oferta
7Sun
Podsumowanie
Aktualne oferty w sklepach 3
posortowane od najtańszej netto
Sklep Cena brutto Cena netto Akt.
Zalety 5
Najlepszy Tcoeff w klasie: -0,26%/°C
Degradacja ≤0,35%/rok – lepsza niż TOPCon
Dual-glass + Fire Class A + odporność mechaniczna
BNEF Tier 1 potwierdzony w Q1 2026
Wydajność 24,4% – szczyt segmentu 72-cell
Wariant G660 osiąga 24,4% efektywności modułu, dorównując najsilniejszym peerom (LONGi Hi-MO 9: 24,4%, Canadian Solar TOPBiHiKu6: 24,4%), przy jednoczesnym niższym Tcoeff i wolniejszej degradacji. Gęstość mocy 660 Wp na powierzchni 2382×1134 mm bezpośrednio redukuje BOS i koszty montażu na MW zainstalowanej mocy.
Parametry elektryczne (STC)
Moc nominalna (Pmax) 645 Wp
Sprawność modułu 23.90%
Vmp 45.20 V
Imp 14.27 A
Voc 53.90 V
Isc 15.00 A
Maks. napięcie systemu 1500 V
Współczynniki temperaturowe
Wsp. temp. Pmax -0.260 %/°C
Wsp. temp. Voc -0.220 %/°C
Wsp. temp. Isc 0.050 %/°C
Wymiary i waga
Długość 2382 mm
Szerokość 1134 mm
Grubość 30 mm
Waga 33.5 kg
Powierzchnia 2.70 m²
Gęstość mocy 238.8 Wp/m²
Gwarancja mocy 30 lat
Moc na koniec gwarancji 88.8%
Degradacja w 1. roku 1.00%
Degradacja roczna 0.35%/rok