PV Index logo
Ilustracja modułu fotowoltaicznego widzianego pod kątem z unoszącą się przed nim tabliczką znamionową, jej wierszami liczb i małą krzywą prądu i napięcia narysowaną jasnoniebieską linią

Zakupy

Jak czytać kartę katalogową panelu fotowoltaicznego

Karta katalogowa modułu PV pole po polu, z typowymi wartościami z katalogu ComparePV i trzema rachunkami, które wyłapują błędną liczbę.

Bart Szablowski · Aktualizacja: 10 października 2026 · 12 min czytania

Dane: ComparePV (comparepv.com), stan na 10.10.2026. Oryginał artykułu: How to read a solar panel datasheet.

W skrócie: najpierw przeczytaj współczynnik temperaturowy Pmax, sprawność i gwarancję mocy; większość reszty karty jest dla instalatora. Potem zrób trzy rachunki, do których wystarczy kalkulator: moc przez powierzchnię daje sprawność, Vmp × Imp daje moc znamionową, a dane o degradacji dają moc obiecaną na koniec gwarancji. W katalogu ComparePV pierwszy rachunek zgadza się dla 13 426 z 13 983 modułów, które podają wszystkie trzy pola.

Dla kogo jest napisana karta katalogowa panelu

Karta katalogowa modułu to dwie strony, które próbują odpowiedzieć na każde pytanie instalatora, projektanta falownika i kupującego. Większość z nich nie jest pisana dla osoby, która płaci, i to nic złego, jeśli wiesz, które wiersze są twoje.

Tabele poniżej podają dla każdego pola medianę z katalogu i przedział, w którym mieści się środkowe osiem na dziesięć modułów (od 10. do 90. percentyla). Pochodzą z 14 005 modułów odczytanych z kart producentów. Pole liczy się tylko tam, gdzie karta je podaje, a wartość jest wiarygodna; przedziały sensowności i liczba modułów za każdą liczbą są w sekcji „Liczby i mianowniki” na końcu.

Przez cały artykuł przewijają się dwa przykładowe moduły. Wybrałem je według reguły, a nie marki: dwa z największą liczbą ofert sklepowych na liście ofert ComparePV w chwili pisania, remisy rozstrzygane alfabetycznie. Nikt nie zapłacił za miejsce.

Pierwszy to JA Solar JAM54D40-470/LR o mocy 470 W.

JA Solar JAM54D40-470/LR: parametry w bazie PV Index

Drugi to LONGi LR7-60HVH-540M o mocy 540 W.

LONGi LR7-60HVH-540M: parametry w bazie PV Index

Typowe wartości każdego pola karty

Większość kart grupuje pola w cztery bloki, w tej kolejności: wartości elektryczne, zachowanie w temperaturze, dane mechaniczne i gwarancja.

Wartości elektryczne w standardowych warunkach testowych

Pierwszy blok mierzy się w standardowych warunkach testowych (STC): 1000 W/m² światła o widmie AM1.5 i ogniwa w 25 °C. Prawdziwy dach rzadko trzyma te warunki długo i właśnie dlatego istnieje następny blok; artykuł Moc znamionowa panelu a to, co naprawdę dostajesz śledzi tę różnicę przez cały rok.

Z tych czterech wierszy między modułami warto porównywać dwa: moc i sprawność.

Pole Mediana 10. percentyl 90. percentyl
Moc znamionowa (W) 495 370 655
Sprawność modułu (%) 21,8 19,6 23,2
Napięcie obwodu otwartego Voc (V) 45,4 37,0 52,4
Prąd zwarcia Isc (A) 14,13 10,53 18,25

Dane: ComparePV, stan na 10.10.2026.

Sprawność modułu to część światła padającego na cały moduł, razem z ramą, która wychodzi z niego jako moc elektryczna. Na małym dachu to ona decyduje, ile się zmieści.

Voc i Isc to dwa końce krzywej I-V, czyli linii pokazującej, jaki prąd moduł daje przy każdym napięciu. Służą do doboru łańcuchów i przewodów, a ich rozrzut wynika głównie z liczby ogniw i rozmiaru płytki. Nie układałbym według nich rankingu modułów.

Tabliczka znamionowa z tyłu modułu powtarza ten blok, w całości w STC. To najszybszy sposób, żeby sprawdzić, czy to, co przyjechało na palecie, jest tym, co opisuje karta.

Zbliżenie tabliczki znamionowej modułu fotowoltaicznego z mocą szczytową, Vmp, Imp, Voc, Isc, tolerancją i napięciem systemu
Kadr tabliczki znamionowej z tyłu modułu 165 W: te same wartości elektryczne, które powtarza tabela w karcie katalogowej, wszystkie podane w standardowych warunkach testowych. Źródło: Veikk0.ma, CC BY 4.0.

Ilustracja poniżej rysuje te cztery liczby jako jedną krzywą. Zmieniaj światło i temperaturę ogniw, żeby zobaczyć, która liczba podąża za którą.

Krzywa I-V w prawdziwym świetle i upale

Zmieniaj natężenie światła i temperaturę ogniw i patrz, jak przesuwają się prąd, moc i punkt mocy maksymalnej.

Jak to jest liczone

Krzywa to model jednodiodowy bez rezystancji szeregowej i równoległej, zapisany w jawnej postaci przechodzącej przez trzy punkty z karty katalogowej: I(V) = Isc × (1 - C1 × (exp(V / (C2 × Voc)) - 1)), gdzie C2 = (Vmp / Voc - 1) / ln(1 - Imp / Isc), a C1 = (1 - Imp / Isc) × exp(-Vmp / (C2 × Voc)).

Dla innych warunków najpierw przesuwają się cztery punkty, a krzywa jest dopasowywana do nich od nowa. Gdy g to natężenie promieniowania podzielone przez 1000 W/m², a dT to temperatura ogniw minus 25 °C: Isc i Imp skalują się o g × (1 + współczynnik Isc × dT); Voc zmienia się o współczynnik Voc × dT; Vmp bierze to, co zostawia współczynnik Pmax po zmianie prądu, więc przy 1000 W/m² moc maksymalna podąża za współczynnikiem Pmax z karty. Oba napięcia spadają też o C2 × Voc × ln(g), czyli własną reakcję diody na mniejszy prąd.

Model nie ma rezystancji szeregowej, więc kolano krzywej jest ostrzejsze niż w prawdziwym module, ani równoległej, więc przy słabym świetle poniżej około 200 W/m² wynik jest nieco zbyt optymistyczny. Współczynniki temperaturowe to proste wokół 25 °C. NOCT jest tu temperaturą ogniw podaną w karcie, użytą przy 800 W/m²; artykuł wyjaśnia, jak ogniwa ją osiągają.

Model poglądowy, nie pomiar.

Moduł startowy: mediany z katalogu ComparePV dla Voc, Isc, stosunków Vmp/Voc i Imp/Isc, trzech współczynników temperaturowych i NOCT. Linia przerywana: ten sam moduł w STC. Procenty w odczycie liczone względem krzywej w STC. Dane: ComparePV, stan na 10.10.2026.

Współczynnik temperaturowy i NOCT

W tym bloku najpierw czytaj współczynnik temperaturowy Pmax. Mówi, ile mocy moduł traci na każdy stopień, o który jego ogniwa są cieplejsze niż 25 °C, a na letnim dachu są dużo cieplejsze.

Porównaj wiersz Pmax między dwoma modułami: wartość bliższa zeru oznacza mniejsze straty w upale. Artykuł Technologia ogniw a współczynnik temperaturowy pokazuje, ile z tego wynika z typu ogniwa.

Pole Mediana 10. percentyl 90. percentyl
Współczynnik Pmax (%/°C) -0,30 -0,36 -0,28
Współczynnik Voc (%/°C) -0,25 -0,28 -0,23
NOCT (°C) 45 42 45

Dane: ComparePV, stan na 10.10.2026.

Wykres pokazuje, jak podawany współczynnik Pmax rozkłada się w katalogu.

Na podstawie 13 923 modułów z podaną wartością; linia oznacza medianę, -0,30%/°C. Dane: ComparePV, stan na 10.10.2026.
Liczby z wykresu
Współczynnik temperaturowy Pmax (%/°C)Moduły
<-0,40191
-0,40 do -0,38255
-0,38 do -0,36434
-0,36 do -0,342713
-0,34 do -0,321822
-0,32 do -0,30504
-0,30 do -0,285845
-0,28 do -0,26880
-0,26 do -0,24824
-0,24+455

Moduł JA podaje -0,29%/°C. Przy ogniwach w 65 °C, czyli 40 stopni powyżej warunków testu, traci 40 × 0,29 = 11,6%, więc daje 470 × 0,884 = około 415,5 W. Porównanie uzysku w upale na ComparePV robi ten sam rachunek dla dowolnych dwóch modułów.

NOCT to temperatura, jaką osiągają ogniwa przy 800 W/m² światła, powietrzu o temperaturze 20 °C i wietrze 1 m/s, z otwartym tyłem modułu. Niższa wartość oznacza moduł, który pracuje chłodniej.

Niektóre karty podają też moc w NOCT, która jest bliższa zwykłej słonecznej godzinie niż STC. Podaje ją 10 193 z 14 005 modułów. Dla modułu JA to 356 W, a 356 / 470 to mniej więcej trzy czwarte wartości z tabliczki.

Wymiary, masa i obciążenia

Długość, szerokość i masa decydują, czy moduł zmieści się na dachu i czy dach oraz konstrukcja go uniosą. Dopasowaniem zajmuje się dobór modułów do dachu na ComparePV, a artykuł Jak duże są współczesne panele fotowoltaiczne pokazuje, jak rozkładają się rozmiary w katalogu.

Jeśli na twoim dachu leży dużo śniegu albo mocno wieje, przekaż wiersze o obciążeniach instalatorowi.

Pole Mediana 10. percentyl 90. percentyl
Masa (kg) 26,5 20,3 35,0
Obciążenie statyczne od frontu (Pa) 5400 5400 5400
Obciążenie statyczne od tyłu (Pa) 2400 2400 4000

Dane: ComparePV, stan na 10.10.2026.

Tam, gdzie wiersz ma tę samą wartość we wszystkich trzech kolumnach, co najmniej osiem na dziesięć modułów podaje tę jedną liczbę. W wierszu obciążeń zwykle oznacza to typowy poziom testu, który bardzo słabo odróżnia jeden moduł od drugiego.

Obciążenia statyczne to nacisk na front (śnieg i wiatr) i ssanie od tyłu (wiatr), na które moduł jest certyfikowany. Karta może podawać obciążenie testowe, wyższe od obciążenia, na które wolno projektować konstrukcję, a każda z tych wartości obowiązuje tylko przy mocowaniu opisanym w instrukcji montażu.

W tej samej części karty zwykle jest opis puszki przyłączeniowej z tyłu modułu: jej stopień ochrony, diody bocznikujące (pozwalają prądowi ominąć zacienioną lub uszkodzoną grupę ogniw), długość przewodów i typ złącza. Dla kupującego te wiersze mają znaczenie głównie wtedy, gdy ich brakuje.

Otwarta puszka przyłączeniowa modułu fotowoltaicznego z diodami bocznikującymi, stykami taśm i dwoma przewodami wyjściowymi
Otwarta puszka przyłączeniowa z tyłu modułu, z diodami bocznikującymi i przewodami wyjściowymi: sprzęt, który opisują wiersze karty o puszce, diodach i przewodach. Źródło: Elvis untot, CC BY-SA 3.0.

Gwarancja i degradacja

Obok siebie stoją dwie gwarancje. Gwarancja produktowa obejmuje wady samego modułu. Gwarancja mocy obiecuje określoną część mocy znamionowej po danej liczbie lat, zwykle jako spadek w pierwszym roku (obejmuje wczesne straty, takie jak LID), a potem stałą degradację roczną.

Ostatnie cztery wiersze czytaj razem. Opisują jedną obietnicę, a trzeci rachunek poniżej sprawdza, czy są ze sobą zgodne.

Pole Mediana 10. percentyl 90. percentyl
Gwarancja produktowa (lata) 15 12 25
Gwarancja mocy (lata) 30 25 30
Moc na jej koniec (%) 87,4 83,1 88,8
Spadek w pierwszym roku (%) 1,0 1,0 2,5
Degradacja roczna (% na rok) 0,40 0,35 0,55

Dane: ComparePV, stan na 10.10.2026.

Spadek w pierwszym roku podaje 11 535 z 14 005 modułów. Artykuł Gwarancja produktowa a gwarancja mocy panelu fotowoltaicznego porównuje obie gwarancje w całym katalogu.

Trzy rachunki, do których wystarczy arytmetyka

Trzy pola da się wyliczyć z innych, więc kartę, albo jej kopię w sklepie, można sprawdzić w minutę na telefonie.

Rachunek 1: sprawność to moc przez powierzchnię

PVEducation definiuje sprawność względem mocy wejściowej 1 kW/m². Sprawność = moc znamionowa / (długość × szerokość × 1000 W/m²). Moduł JA ma wymiary 1762 × 1134 mm, a moduł LONGi 1990 × 1134 mm.

Kolumna wyliczona powinna trafić w wydrukowaną, z dokładnością do zaokrągleń.

Moduł Moc znamionowa (W) Powierzchnia (m²) Wyliczona (%) Wydrukowana (%)
JA 470 1,998 23,52 23,50
LONGi 540 2,257 23,93 23,90

Oba przechodzą. W katalogu ComparePV podana sprawność zgadza się z tym rachunkiem z dokładnością do 0,1 punktu dla 13 426 z 13 983 modułów, które podają wszystkie trzy pola.

Rachunek 2: moc znamionowa to Vmp × Imp

Punkt mocy maksymalnej to miejsce na krzywej I-V, w którym iloczyn napięcia i prądu jest największy. Vmp i Imp to jego napięcie i prąd, więc ich iloczyn musi dać z powrotem moc znamionową. Rysunek poniżej zaznacza ten punkt obok Isc i Voc.

Schematyczna krzywa I-V oświetlonego ogniwa z zaznaczonymi Isc, Voc, Imax, Vmax i punktem mocy maksymalnej
Schematyczna krzywa I-V: gdzie leżą prąd zwarcia, napięcie obwodu otwartego i punkt mocy maksymalnej, czyli jak wartości elektryczne z karty łączą się ze sobą. Źródło: original author S-kei, svg version by Actam, CC BY-SA 3.0.

Oba przykładowe moduły przechodzą i ten rachunek.

Moduł Vmp (V) Imp (A) Vmp × Imp (W) Moc znamionowa (W)
JA 33,84 13,89 470,0 470
LONGi 37,11 14,55 540,0 540

W katalogu ComparePV iloczyn mieści się w 1% wartości z tabliczki dla 13 909 z 14 003 modułów. Te same cztery liczby dają współczynnik wypełnienia, Vmp × Imp / (Voc × Isc), który PVEducation opisuje jako „kwadratowość” krzywej.

Rachunek 3: moc na koniec gwarancji wynika z danych o degradacji

Gwarancja liniowa odejmuje spadek z pierwszego roku raz, a roczną degradację w każdym kolejnym roku. Przez 30 lat to 100 minus wartość z pierwszego roku minus 29 rocznych kroków.

Tu drogi obu modułów się rozchodzą, przynajmniej w danych ComparePV z chwili pisania.

Moduł Pierwszy rok (%) Rocznie (% na rok) Wyliczony koniec (%) Koniec w danych ComparePV (%)
LONGi 1 0,35 88,85 88,85
JA 1 0,4 87,4 83,1

Dane: ComparePV, stan na 10.10.2026.

LONGi się zgadza: 100 - 1 - 0,35 × 29 = 88,85%, wobec 88,85% w danych. W katalogu ComparePV ten rachunek zgadza się z dokładnością do 0,5 punktu dla 10 432 z 10 820 modułów, które podają wszystkie cztery wartości.

Moduł JA się nie zgadza. Zapis w katalogu mówi o 1% w pierwszym roku, 0,4% rocznie i 83,1% po 30 latach, ale 100 - 1 - 0,4 × 29 = 87,4%. Licząc wstecz od wartości końcowej, 83,1% wymagałoby (99 - 83,1) / 29 = 0,55% rocznie.

To nie karta przeczy sama sobie, tylko zapis w katalogu ComparePV. Karta producenta (wersja Global-EN-20250711A) podaje 1% w pierwszym roku i 0,4% rocznie, a jej wykres gwarancji zaznacza 87,4% po 30 latach dla tej serii. 83,1% na tym samym wykresie to koniec linii narysowanej dla modułu standardowego i to właśnie tę liczbę przejął zapis. Sam rachunek nie powie, która liczba jest błędna, tylko że obie nie mogą być prawdziwe; tutaj rozstrzyga karta. Dopóki zapis nie zostanie poprawiony, strona modułu pokazuje zapisaną wartość.

Co czytać najpierw przy zakupie

Zacznij od trzech pól, które opisują, co moduł daje po zamontowaniu: współczynnik temperaturowy Pmax (moc tracona przez ciepło), sprawność (moc z metra kwadratowego dachu) i gwarancja mocy (moc obiecana w czasie).

Voc, Isc i obciążenia decydują, czy moduł w ogóle można zastosować na danym dachu i z danym falownikiem. To pytanie do instalatora, a artykuł Voc, Isc i twój falownik: jak czytać napięcie i prąd wyjaśnia, z czym się je porównuje.

Porównuj w tych samych warunkach. Każda wartość elektryczna w pierwszym bloku jest podana w STC, a sklep, który dla jednego modułu podaje dane w STC, a dla drugiego w NOCT, porównuje dwa różne oświetlenia. Kalkulator porównania paneli stawia dwa moduły z bazy na tym samym poziomie.

Zrób trzy rachunki dla każdego modułu, który zamierzasz kupić. Niezgodny rachunek nie dowodzi, że moduł jest zły. To powód, żeby zapytać sklep albo producenta, która liczba jest prawdziwa.

Szukaj też tego, czego brakuje. Karta bez harmonogramu degradacji albo bez współczynnika temperaturowego nie mówi nic o starzeniu się ani o stratach w upale, a tabliczka znamionowa nie pokazuje żadnej z tych rzeczy.

Czego te liczby nie powiedzą

Każda wartość tutaj to deklaracja producenta, zmierzona na nowych modułach w laboratorium, a liczby z katalogu to odczyt tych kart, a nie nowe pomiary. Nic z tego nie mówi, jak moduł będzie pracował na twoim dachu. Nietypowa wartość może też być błędem odczytu; rachunki powyżej to jeden ze sposobów, w jaki takie błędy znajdujemy.

Każdy wariant mocy liczy się jako osobny moduł. Jedna karta zwykle obejmuje całą drabinkę mocy, kilka wartości mocy ze wspólnym współczynnikiem, gwarancją i wymiarami, więc producent z długimi drabinkami waży w każdej medianie więcej niż producent z krótkimi.

Tolerancji mocy nie ma w katalogu. To przedział, o który dostarczony moduł może mieć moc wyższą lub niższą od znamionowej, więc wartość z tabliczki to punkt w przedziale, a nie obietnica co do wata. Karta JA podaje od -5 do +10 W.

01Liczby i mianowniki

Dane: ComparePV (comparepv.com), stan na 10.10.2026. Oryginał artykułu: How to read a solar panel datasheet.

Każda liczba w tym artykule pochodzi z katalogu modułów ComparePV (widok rankingowy, w którym zostają tylko moduły z mocą i własną stroną): 14 005 modułów. Każdy z nich to wiersz odczytany z karty katalogowej producenta. Jedna karta zwykle obejmuje całą drabinkę mocy, więc karta z ośmioma wariantami mocy to tutaj osiem modułów.

Pole wchodzi do mediany lub percentyla tylko wtedy, gdy jego wartość mieści się w przedziale sensowności: sprawność od 5 do 30%, współczynnik Pmax między -1 a 0%/°C, masa od 1 do 100 kg, obciążenia od 1000 do 20 000 Pa, gwarancja produktowa od 5 do 50 lat, gwarancja mocy od 10 do 50 lat, moc na koniec gwarancji od 50 do 100%, degradacja w pierwszym roku powyżej 0 i poniżej 5%, degradacja roczna powyżej 0 i poniżej 2% na rok. Poza tymi przedziałami wartość jest pomyłką w jednostce albo źle odczytaną kolumną, a nie deklaracją producenta. Percentyle są ciągłe, liczone po modułach mieszczących się w przedziale; mianownik każdego z nich jest w tabeli poniżej.

Trzy rachunki obejmują każdy moduł, który ma wszystkie potrzebne pola. Sprawność: moc znamionowa podzielona przez powierzchnię modułu i przez 1000 W/m², z dokładnością do 0,1 punktu procentowego względem podanej sprawności. Moc: Vmp razy Imp z dokładnością do 1% mocy znamionowej. Gwarancja: 100% minus spadek w pierwszym roku minus roczny spadek razy pozostałe lata, z dokładnością do 0,5 punktu procentowego względem mocy obiecanej na koniec gwarancji.

Wszystkie liczby z tej strony i to, po czym je policzono (54)
LiczbaWartośćPoliczona dla
Moduły, których sprawność zgadza się z mocą przez powierzchnię z dokładnością do 0,1 pkt13 42614 005 modułów
Moduły z podaną sprawnością, mocą i wymiarami13 98314 005 modułów
Moduły w katalogu14 00514 005 modułów
Moc znamionowa w STC, mediana495 W14 005 modułów
Moc znamionowa w STC, 10. percentyl370 W14 005 modułów
Moc znamionowa w STC, 90. percentyl655 W14 005 modułów
Sprawność modułu, mediana21,8%13 998 modułów
Sprawność modułu, 10. percentyl19,6%13 998 modułów
Sprawność modułu, 90. percentyl23,2%13 998 modułów
Napięcie obwodu otwartego w STC, mediana45,4 V13 925 modułów
Napięcie obwodu otwartego w STC, 10. percentyl37,0 V13 925 modułów
Napięcie obwodu otwartego w STC, 90. percentyl52,4 V13 925 modułów
Prąd zwarcia w STC, mediana14,13 A14 002 modułów
Prąd zwarcia w STC, 10. percentyl10,53 A14 002 modułów
Prąd zwarcia w STC, 90. percentyl18,25 A14 002 modułów
Współczynnik temperaturowy Pmax, mediana-0,30%/°C13 923 modułów
Współczynnik temperaturowy Pmax, 10. percentyl-0,36%/°C13 923 modułów
Współczynnik temperaturowy Pmax, 90. percentyl-0,28%/°C13 923 modułów
Współczynnik temperaturowy Voc, mediana-0,25%/°C13 929 modułów
Współczynnik temperaturowy Voc, 10. percentyl-0,28%/°C13 929 modułów
Współczynnik temperaturowy Voc, 90. percentyl-0,23%/°C13 929 modułów
Nominalna temperatura pracy ogniw (NOCT), mediana45 °C12 877 modułów
NOCT, 10. percentyl42 °C12 877 modułów
NOCT, 90. percentyl45 °C12 877 modułów
Moduły podające moc w NOCT10 19314 005 modułów
Masa modułu, mediana26,5 kg13 987 modułów
Masa modułu, 10. percentyl20,3 kg13 987 modułów
Masa modułu, 90. percentyl35,0 kg13 987 modułów
Obciążenie statyczne od frontu (śnieg i wiatr), mediana5400 Pa12 969 modułów
Obciążenie od frontu, 10. percentyl5400 Pa12 969 modułów
Obciążenie od frontu, 90. percentyl5400 Pa12 969 modułów
Obciążenie statyczne od tyłu (ssanie wiatru), mediana2400 Pa12 678 modułów
Obciążenie od tyłu, 10. percentyl2400 Pa12 678 modułów
Obciążenie od tyłu, 90. percentyl4000 Pa12 678 modułów
Gwarancja produktowa, mediana15 lat13 615 modułów
Gwarancja produktowa, 10. percentyl12 lat13 615 modułów
Gwarancja produktowa, 90. percentyl25 lat13 615 modułów
Gwarancja mocy, mediana30 lat13 877 modułów
Gwarancja mocy, 10. percentyl25 lat13 877 modułów
Gwarancja mocy, 90. percentyl30 lat13 877 modułów
Moc obiecana na koniec gwarancji mocy, mediana87,4%12 330 modułów
Moc obiecana na koniec gwarancji mocy, 10. percentyl83,1%12 330 modułów
Moc obiecana na koniec gwarancji mocy, 90. percentyl88,8%12 330 modułów
Spadek mocy w pierwszym roku, mediana1,0%11 535 modułów
Spadek mocy w pierwszym roku, 10. percentyl1,0%11 535 modułów
Spadek mocy w pierwszym roku, 90. percentyl2,5%11 535 modułów
Degradacja roczna, mediana0,40%/rok11 546 modułów
Degradacja roczna, 10. percentyl0,35%/rok11 546 modułów
Degradacja roczna, 90. percentyl0,55%/rok11 546 modułów
Moduły podające spadek w pierwszym roku11 53514 005 modułów
Moduły, w których Vmp × Imp zgadza się z mocą znamionową z dokładnością do 1%13 90914 005 modułów
Moduły z podanymi Vmp i Imp14 00314 005 modułów
Moduły, w których moc na koniec gwarancji wynika z degradacji z dokładnością do 0,5 pkt10 43214 005 modułów
Moduły z obiema wartościami degradacji i mocą na koniec gwarancji10 82014 005 modułów

02Narzędzia

03Źródła

  1. PVEducation, Solar Cell Efficiency
  2. PVEducation, Fill Factor
  3. PVEducation, Nominal Operating Cell Temperature
  4. JA Solar, karta katalogowa JAM54D40 LR, wersja Global-EN-20250711A

Wszystkie artykuły