PV Index logo
D

DAS-DH132NC-710

710 W N-type Bifacjalny
Datasheet PDF
Moc nominalna
710 W
Sprawność
22.90%
Wsp. temp. Pmax
-0.28 %/°C
Gwarancja mocy
30 lat

Podsumowanie

Panel DAS Solar DAS-DH132NC-710 o mocy nominalnej 710 Wp, osiąga sprawność 22.90%, wykonany w technologii N-type, z współczynnikiem temperaturowym mocy -0.28%/°C, objęty 30-letnią gwarancją mocy.

Wady i zalety serii

analiza AI z porównaniem do modeli z tego samego segmentu
5 2
Zalety 5
Sprawność klasy premium: 22,4–23,0%

Seria DAS-DH132NC osiąga maksymalną sprawność 23,0%, dorównując bezpośrednim peer'om: BECSA BEC-HJT (23,0%) i Becquer BEC-HJT (23,0%), i niewiele ustępując liderowi segmentu New East Solar NESE 66THB-G12 (23,02%). Plasuje to moduł w ścisłej czołówce dostępnych na rynku paneli wielkiego formatu.

N-type TOPCon: degradacja –0,40%/rok

Ogniwa N-type TOPCon wykazują roczną degradację mocy na poziomie –0,40% oraz pierwszoroczną LID zaledwie –1,0%, podczas gdy standardowe moduły PERC (P-type) notują odpowiednio ~0,55%/rok i –2–3% w pierwszym roku. W perspektywie 30-letniej różnica w uzysku skumulowanym może sięgać kilku punktów procentowych, co ma bezpośrednie przełożenie na LCOE projektu.

Bifacjalna glass-glass, bifaciality 80%

Konstrukcja dwuszybowa (glass-glass) z współczynnikiem bifacjalności do 80% umożliwia absorpcję odbitego albedo, co w instalacjach naziemnych (farmy PV, agro-PV) może przełożyć się na dodatkowe 10–30% uzysku energii względem modułów jednostronnych. Jednocześnie enkapsulacja dwuszybowa zapewnia odporność na obciążenie śniegiem 5400 Pa i wiatrem 2400 Pa, kluczową dla projektów w trudnych lokalizacjach klimatycznych.

30-letnia liniowa gwarancja mocy

Producent oferuje 30-letnią liniową gwarancję mocy (15 lat gwarancji produktowej), co jest wymaganym standardem przy finansowaniu projektów utility-scale przez banki i fundusze infrastrukturalne. Potwierdza to status bankability: DAS Solar figuruje na liście Tier 1 BNEF i uzyskał rating 'A' w raporcie PV ModuleTech Bankability Ratings Q2 2025 (PV Tech).

Certyfikowana bankability: BNEF Tier 1 + 'A' PV ModuleTech

Niezależna weryfikacja wiarygodności finansowej przez dwie odrębne metodologie – BloombergNEF Tier 1 (kryterium: dostawy do ≥6 projektów ≥10 MW finansowanych non-recourse przez ≥6 banków) oraz rating 'A' w PV ModuleTech Q2 2025 – redukuje ryzyko projektowe i ułatwia uzyskanie finansowania dłużnego dla dużych instalacji komercyjnych.

Wady 2
Krótka historia producenta (od 2018 r.)

DAS Solar istnieje zaledwie ~7 lat, oferując jednocześnie 30-letnią gwarancję mocy. Dla porównania, bezpośredni konkurenci segmentu jak Jinko Solar (2006), Trina Solar (1997) czy Canadian Solar (2001) posiadają wielokrotnie dłuższy udokumentowany track record. Przy dużych projektach finansowanych zewnętrznie (project finance) krótka historia operacyjna może być czynnikiem ryzyka wymaganym do oceny przez due diligence kredytodawców, mimo posiadanego ratingu BNEF Tier 1.

Masa ~37,1 kg – ograniczenie dla instalacji dachowych

Konstrukcja glass-glass generuje masę modułu ~37,1 kg, o ok. 30–40% więcej niż porównywalne moduły glass-backsheet (ok. 26–28 kg). Przy zastosowaniach dachowych wymaga to weryfikacji nośności dachu i nierzadko wzmocnienia konstrukcji montażowej, co podnosi CAPEX instalacji prosumenckich i komercyjnych dachowych. Seria jest przez producenta pozycjonowana jako dedykowana projektom naziemnym (farmy PV), gdzie ten czynnik nie stanowi bariery.

Smart insights (data-driven)

porównanie z panelami w tym samym segmencie
Profil wydajności (względem wszystkich paneli)

Seria -

warianty, parametry serii i opis
-

Wszystkie warianty w serii

Zakres sprawności -
Śr. sprawność -
Technologia -
Wymiary -
-
Panele z tej samej serii różnią się głównie mocą przy identycznych wymiarach. Dowiedz się dlaczego

Specyfikacja techniczna

parametry STC, wymiary, gwarancja
Parametry elektryczne (STC)
Moc nominalna (Pmax) 710 Wp
Sprawność modułu 22.90%
Vmp 40.81 V
Imp 17.40 A
Voc 48.92 V
Isc 18.42 A
Maks. napięcie systemu 1500 V
Współczynniki temperaturowe
Wsp. temp. Pmax -0.280 %/°C
Wsp. temp. Voc -0.250 %/°C
Wsp. temp. Isc 0.045 %/°C
NOCT 42 °C
Technologia ogniw
Typ ogniwa Monocrystalline
Technologia N-type
Liczba ogniw 132
Bifacjalność Tak
Współczynnik bifacjalności 0.80
Wymiary i waga
Długość 2384 mm
Szerokość 1303 mm
Grubość 33 mm
Waga 38.3 kg
Powierzchnia 3.11 m²
Gęstość mocy 228.6 Wp/m²
Gwarancja
Gwarancja produktowa 15 lat
Gwarancja mocy 30 lat
Moc na koniec gwarancji 87.4%
Degradacja w 1. roku 1.00%
Degradacja roczna 0.40%/rok

Często zadawane pytania

odpowiedzi wygenerowane przez AI w oparciu o specyfikację serii

Seria DAS-DH132NC objęta jest 15-letnią gwarancją produktową (na wady materiałowe i wykonawcze) oraz 30-letnią gwarancją mocy liniowej. Dzięki technologii N-type TOPCon degradacja roczna jest wyjątkowo niska, co oznacza, że po 30 latach moduł zachowuje znacznie wyższy procent mocy nominalnej niż starsze ogniwa P-type. Obie gwarancje wystawia bezpośrednio producent DAS Solar, sklasyfikowany jako moduł Tier 1.

Ogniwa N-type TOPCon zastosowane w serii DAS-DH132NC mają niemal zerową podatność na zjawisko LID (degradacji indukowanej światłem), które w klasycznych ogniwach P-type powoduje spadek mocy już w pierwszych tygodniach eksploatacji. Przekłada się to na wyższą sprawność modułu (do ok. 23,2%) i wyższe uzyski energetyczne przez cały okres eksploatacji, co bezpośrednio obniża koszt LCOE w dużych projektach.

Seria DAS-DH132NC o mocy do 715 Wp i wymiarach 2384 x 1303 mm to moduł dedykowany przede wszystkim dużym instalacjom komercyjnym i farmom PV, gdzie liczy się minimalny koszt LCOE. Masa modułu wynosi ok. 37,1 kg, co wymaga odpowiednio wytrzymałej konstrukcji dachu. Bifacjalna budowa glass-glass przynosi największe korzyści na instalacjach gruntowych z odpowiednim odbiciem albedo od podłoża.

Panele DAS-DH132NC osiągają współczynnik bifacjalności do 80%, co oznacza, że tylna strona modułu generuje do 80% mocy strony przedniej. W instalacjach gruntowych lub na jasnych powierzchniach (beton, żwir, śnieg) rzeczywisty uzysk energii może być o kilkanaście do ponad 20% wyższy niż w porównywalnym module jednostronnym. Efekt jest szczególnie widoczny zimą, gdy zaśnieżone podłoże intensywnie odbija światło.

Tak, seria DAS-DH132NC jest zoptymalizowana pod kątem pracy przy niskim natężeniu promieniowania, co jest kluczowe w polskich warunkach, zwłaszcza jesienią i zimą. Technologia N-type TOPCon zapewnia lepszą charakterystykę przy rozproszonym świetle w porównaniu z ogniwami P-type. Dodatkowo konstrukcja glass-glass wytrzymuje obciążenie śniegiem do 5400 Pa i wiatrem do 2400 Pa, co gwarantuje bezpieczną pracę w trudnych warunkach atmosferycznych.

Tak, panele DAS-DH132NC wyposażone są w złącza Stäubli MC4, które są branżowym standardem i kompatybilne z praktycznie wszystkimi powszechnie stosowanymi falownikami, w tym SMA, Fronius, Huawei czy SolarEdge. Napięcie systemowe do 1500 V pozwala na budowanie długich stringów, co upraszcza projektowanie dużych instalacji komercyjnych i farm PV.
Powrót do bazy modułów